poniedziałek, 30 lipca 2012

Glinka Ghassoul

Poza problemami włosowymi borykam się również z problemami twarzowymi ;)

Przez kilka lat atakuje moją skórę twarzy trądzik. Chodziłam od jednego dermatologa do kolejnego z lepszymi lub gorszymi efektami różnego typu kuracji. Nigdy jednak nie było znaczącej i długotrwałej poprawy stanu mojej cery. Po unormowaniu gospodarki hormonalnej w moim organiźmie stan skóry wyraźnie się poprawił, jednak nadal pozostało parę niedogodności takich jak: wiele zatkanych porów, ropne niespodzianki, tendencja do zapychania.

Jednym z naturalnych kosmetyków, które stosuję na skórę jest glinka Ghassoul.



Pochodzenie i skład glinki Ghassoul

Glinka pochodzi z Maroka, ze złóż położonych w dolinie Moulouya (Atlas Średni). Głównym składnikiem glinki Ghassoul jest krzemian magnezu. Zawiera również składniki mineralne: wapń, potas, sód, żelazo, cynk.

Opis producenta

Glinka Ghassoul - może być używana jako mydło, szampon, maseczka do twarzy, ciała i włosów. 100% naturalna i hipoalergiczna. Może być stosowana do pielęgnacji skóry wrażliwej i naczyniowej. Redukuje produkcję sebum, zmiękcza i regeneruje skórę, złuszcza martwy naskórek i zamyka pory.

Właściwości i zastosowanie glinki Ghassoul

  • ma właściwości odtłuszczające
  • jest silnie higroskopijna
  • absorbuje cząstki tłuszczu i zanieczyszczeń
  • zmiękcza skórę
  • reguluje wydzielanie sebum
  • oczyszcza skórę głowy i włosy
  • pielęgnuje cerę tłustą, trądzikową, wrażliwą i skłonną do alergii 

Przepis na maseczkę

Przesypujemy odpowiednią ilość glinki do miseczki/talerzyka i mieszamy z ciepłą wodą do uzyskania niezbyt gęstej papki. Zamiast wody można użyć herbaty lub ziołowego naparu oraz dodać kilka kropli oleju (opcja szczególnie dla suchej cery). Nakładamy na twarz lub włosy i trzymamy około 15 minut nie dopuszczając do wyschnięcia maski na twarzy (ja spryskuję co jakiś czas twarz spryskiwaczem do roślin ;) ). Po upływie odpowiedniego czasu dokładnie zmywamy ciepłą wodą.


Początkowo nakładałam glinkę rozrobioną z wodą na suchą skórę. Efekt: za nic nie dało się jej porządnie zmyć z twarzy. Skóra po myciu była szara, a pory wypełnione glinką ^^' Później wpadłam na pomysł, aby najpierw zwilżyć twarz olejem (na twarz używam głównie oleju lnianego) a następnie nałożyć maseczkę. Po zmyciu ciepłą wodą skóra pozostała czysta :)

Moja opinia

Jestem bardzo zadowolona z tego produktu. Po zastosowaniu glinki jako maski na twarz skóra jest matowa, gładka, o jednolitym kolorycie. Przy dłuższym stosowaniu zauważyłam mniejszą ilość zaskórniaków i ropnych niespodzianek. Głównie cieszy mnie zmniejszone przetłuszczanie i brak "świecenia się" skóry twarzy.

Ocena produktu: 5/5




2 komentarze:

  1. niestety cierpie na ten sam problem;/
    pozdrawiam:0

    OdpowiedzUsuń
  2. ja nie mam takiego problemu, ale chętnie "przygarnęłabym" tą glinkę do celów włosowych :)

    OdpowiedzUsuń