Korzyści peelingu
Peeling skóry głowy ma bardzo podobne działanie co peeling skóry całego ciała:
- dokładnie usuwa brud, pyły, kurze i wszelkie inne zanieczyszczenia
- zmywa wszelkie pozostałości po stylizacji włosów
- złuszcza zrogowaciały naskórek
- normuje pracę gruczołów łojowych
- zapobiega zbyt szybkiemu przetłuszczaniu się skóry głowy i włosów
- pomaga w lepszym wchłanianiu składników odżywczych i nawilżających
- zapobiega powstawaniu niektórych odmian łupieżu
- poprawia krążenie krwi w skórze głowy
Przygotowanie peelingu
Do oczyszczenia skóry głowy można użyć gotowych produktów, skorzystać z wizyty u fryzjera lub wyprodukować własną papkę peelingową. Jestem fanką naturalnych sposobów dbania o ciało i włosy, a także lubię zużywać produkty pozornie "do wyrzucenia", więc na stałe na mojej półce łazienkowej rozgościły się fusy kawowe ;) Peeling można przygotować również z innych produktów: grubo ziarnistej soli lub cukru (zalecany jest trzcinowy), płatków owsianych, kasz, zmielonego cynamonu.
Mój peeling przyrządzam bardzo szybko i prosto: do miseczki wsypuję łyżeczkę fusów po kawie dopełniam łagodnym szamponem do uzyskania półpłynnej papki.
Używam podobnie jak zwykłego szamponu: zwilżam włosy, przygotowuję papkę zgodnie z metodą kubeczkową, nakładam jedynie na skórę głowy, delikatnie masuję głowę ok 3 do 5 minut i zmywam. Po zabiegu nakładam zwykle jakiś nawilżacz ku uciesze moich kłaczorów.
Peeling wykonuje stosunkowo rzadko bo co dwa tygodnie - nie widzę potrzeby częstszego dogłębniejszego oczyszczania. Zresztą peelingu nie można wykonywać za często ze względu na osłabienie naskórka.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz