sobota, 28 lipca 2012

Peeling skóry głowy

O peelingowaniu skóry głowy dowiedziałam się stosunkowo niedawno. Szczerze mówiąc na samym początku nie spodobał mi się ten pomysł ze względu na obawę o wzmożone wypadanie i łamanie się włosów. Dotąd uznawałam jedynie peeling skóry twarzy i całego ciała. W najczarniejszych koszmarach mi się nie śniło, że kiedykolwiek nałożę na skórę głowy tudzież włosy papkę z fusów po kawie :D. Po pewnym czasie zmieniłam zdanie i postanowiłam wzbogacić mój rytuał pielęgnacyjny o peeling skóry głowy :) Czego to człowiek nie zrobi, aby włosy były w dobrej kondycji? :)

Korzyści peelingu

Peeling skóry głowy ma bardzo podobne działanie co peeling skóry całego ciała:
  • dokładnie usuwa brud, pyły, kurze i wszelkie inne zanieczyszczenia
  • zmywa wszelkie pozostałości po stylizacji włosów
  • złuszcza zrogowaciały naskórek
  • normuje pracę gruczołów łojowych
  • zapobiega zbyt szybkiemu przetłuszczaniu się skóry głowy i włosów
  • pomaga w lepszym wchłanianiu składników odżywczych i nawilżających
  • zapobiega powstawaniu niektórych odmian łupieżu 
  • poprawia krążenie krwi w skórze głowy 
Przygotowanie peelingu

Do oczyszczenia skóry głowy można użyć gotowych produktów, skorzystać z wizyty u fryzjera lub wyprodukować własną papkę peelingową. Jestem fanką naturalnych sposobów dbania o ciało i włosy, a także lubię zużywać produkty pozornie "do wyrzucenia", więc na stałe na mojej półce łazienkowej rozgościły się fusy kawowe ;) Peeling można przygotować również z innych produktów: grubo ziarnistej soli lub cukru (zalecany jest trzcinowy), płatków owsianych, kasz, zmielonego cynamonu. 

Mój peeling przyrządzam bardzo szybko i prosto: do miseczki wsypuję łyżeczkę fusów po kawie dopełniam łagodnym szamponem do uzyskania półpłynnej papki.

Używam podobnie jak zwykłego szamponu: zwilżam włosy, przygotowuję papkę zgodnie z metodą kubeczkową, nakładam jedynie na skórę głowy, delikatnie masuję głowę ok 3 do 5 minut i zmywam. Po zabiegu nakładam zwykle jakiś nawilżacz ku uciesze moich kłaczorów.

Peeling wykonuje stosunkowo rzadko bo co dwa tygodnie - nie widzę potrzeby częstszego dogłębniejszego oczyszczania. Zresztą peelingu nie można wykonywać za często ze względu na osłabienie naskórka.

1 komentarz: